کتاب مغز شگفت انگیز تو

مشخصات کتاب مغز شگفت انگیز تو

نویسنده: جوان دیک / تصویرگر: سارا ایکرلی / مترجم: لیلا کاشانی وحید / ویراستار: فاطمه صادقیان / ناشر: مهرسا / چاپ: سوم ۹۸


چند سالی است که انتشارات مهرسا شروع کرده به چاپ مجموعه‌کتاب‌هایی با عنوان باشگاه مغز که مغز شگفت‌انگیز تو یکی از کتاب‌های این مجموعه است. کتابی که جایزه‌های بسیاری برده است، از جمله جایزهٔ فرانکلین، جایزه کتاب کودک مونبیم و ناتیلوس. خوبی این کتاب سادگی و روان بودن آن است، در عین اطلاعات علمی مفیدی که به کودکان می‌دهد. تصاویر کتاب هم ساده و گویاست و در خدمت متن. در تصاویر دو شخصیت فرعی موش و جغد به پیشبرد، جذابیت و گاه طنز کتاب کمک می‌کنند.

در این کتاب، ساختار فیزیکی مغز و بخش‌های آن آشنا می‌شویم. بخش‌هایی مثل مخ و مخچه و بادامه، و می‌بینیم هرکدام چه کاری می‌کنند. همچنین، در این کتاب با روش‌های تقویت و رشد مغز آشنا می‌شویم. روش‌هایی که مغز را قوی و قوی‌تر کند.

خواندن این کتاب چه فایده‌ای دارد؟

این کتاب به کودکان کمک می‌کند که مغز را بهتر بشناسند، عضوی که مثل دست و پا دیده نمی‌شود. تصاویر کتاب هم در ملموس ساختن مفاهیم نادیدنی کمک شایانی می‌کند. از طرفی، در این کتاب راه‌هایی پیشنهاد می‌شود که به کار تقویت مغز می‌آید؛ مثل ورزش و تمرین‌ کردن که برای ماهیچه‌ها مفید است و آن‌ها را ورزیده می‌کند. حتی راه تشکیل مدار در مغز را با کشیدگی -که حتی در نوع نوشتن کلمه مشخص است- و وصل شدن نورون‌ها به هم نشان می‌دهد. به گمان من، کتاب‌های علمی در کنار کتاب‌های داستانی و شعر برای کودکان  لازم است تا تخیل و تعقل با هم رشد کند. آشنایی با علم، کمک می‌کند هرچه بهتر و بیشتر از کارکردهای اندام‌ها و حتی نحوهٔ سلامت نگه‌داشتن آن‌ها آگاه شوند. و از این بابت لازم است ممنون انتشارات مهرسا باشیم که مطالب علمی را به شکلی ساده و گویا و فهمیدنی در اختیار کودکان قرار داده است.

نویسنده: شکوفه صمدی


آیا شما این کتاب را خوانده‌اید؟ به نظرتان نیاز است که چیزی به معرفی کتاب مغز شگفت انگیز تو اضافه کنید؟ اگر دوست دارید می‌توانید نظرتان را در کامنت‌ها با ما در میان بگذارید. همچنین می‌توانید این کتاب را از این لینک تهیه کنید.

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد آرا: 1

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
مطالب مرتبط:
فهرست