معرفی کتاب ماجراهای رری دایناسور
  1. خانه
  2. کتابخانه‌ی باوان
  3. کودک
  4. کتاب تصویری/کتاب بازی
  5. معرفی کتاب ماجراهای رری دایناسور

معرفی کتاب ماجراهای رری دایناسور

  1. خانه
  2. کتابخانه‌ی باوان
  3. کودک
  4. کتاب تصویری/کتاب بازی
  5. معرفی کتاب ماجراهای رری دایناسور
معرفی کتاب ماجراهای رری دایناسور
معرفی کتاب ماجراهای رری دایناسور

مشخصات کتاب ماجراهای رری دایناسور

نویسنده و تصویرگر: مو کلایمو / مترجم: محبوبه نجف‌‌خانی / ناشر: بازی اندیشه


رُری دایناسور کوچکی است که با پدرش زندگی می‌کند. آن‌ دو رابطه خوبی دارند، اما پدر یک‌وقت‌هایی دلش می‌خواهد فقط دراز بکشد و کتاب بخواند. یکی از همین روزها، وقتی پدر مشغول مطالعه است، رُری تصمیم می‌گیرد تنهایی برود گردش و …

شما اگر جای پدر رُری باشید چه می‌کنید؟ جلو کودکتان را می‌گیرید؟ دعوایش می‌کنید؟ استدلال می‌کنید که کوچک است و نمی‌تواند به‌تنهایی به سفر برود؟ از نگرانی‌های خودتان و خطرهای راه می‌گویید؟ کارتان را رها می‌کنید و به او می‌گویید با اینکه دوست ندارید همراهش می‌روید؟

فکر می‌کنید پدر رُری چه کرد؟ او هیچ‌کدام از این کارها را نکرد! پدر همراه رُری شد، اما جوری که فرزندش نفهمد. در مقابل خطر از او مراقبت کرد، بدون اینکه رُری بداند. هر جا رُری نیاز به کمک داشت کمکش کرد، بدون کلمه‌ای یا حرکتی که فرزندش متوجه حضور او شود. چرا؟ چون برای پدر استقلال فرزندش اهمیت بسیار داشت.

این کتاب جزو کتاب‌های تصویری است.‌ درواقع، هرچه من تابه‌حال برایتان نوشتم در متن نیست و شما لازم است با دیدن تصاویر آن را دریابید. کتابی شگفت‌انگیز که موضوع استقلال کودکان به‌خوبی در آن آمده است. متن روان و تصاویر ساده و گویا از ویژگی‌هایی است که به شگفتی کتاب اضافه می‌کنند. کیفیت کاغذ و چاپ هم جزو خوبی‌های این کتاب است. این کتاب از آن دسته کتاب‌هایی است که از دید من، پدر و مادر و مراقبان کودک لازم است حتماً بخوانند. کتاب را می‌شود از پنج سال به بالا خواند و لذت برد. اما منِ والد می‌توانم خیلی از درس‌های مربوط به پله‌های مراقبت تا استقلال را از آن بیاموزم. می‌توانم بیاموزم که گاه مراقبت همراهی نیست، بلکه از دور حمایت و نظارت کردن است. بیشتر از این از کتاب و تکنیک زیبای پایانی آن در متن و تصاویر نمی‌گویم تا لذت خواندن آن را کم نکرده باشم.

نویسنده : شکوفه صمدی


آیا شما کتاب را خوانده‌اید؟ اگر خوانده‌اید آیا چیزی به ذهنتان می‌رسد که به معرفی کتاب ماجراهای رری دایناسور اضافه کنید؟ اگر هم کتاب را نخوانده‌اید می‌توانید برای تهیه‌اش به این لینک مراجعه کنید.

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد آرا: 1

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
مطالب مرتبط:
فهرست