درباره‌ی باوان

باوان کلمه‌ایست با ریشه‌ی کردی. معنایش شگفت­‌انگیز است! ترجمه‌ی ساده‌اش می‌شود جگرگوشه، اما ترجمه‌ی عمیق‌ترش می‌شود خانه‌ی پدری! یکی از قربان صدقه‌های کردها این عبارت است: باوانم! این کلمه را برای هر کسی هم خرج نمی‌­کنند. بلکه برای کسی به کار می‌برند که از جان و دل دوستش داشته باشند و با جانشان آمیخته باشد.

ما نیز درباره‌ی کودکانمان چنین احساسی داریم. آن‌ها جگرگوشه‌ی ما هستند و با رگ و ریشه‌ی ما درآمیخته‌اند. پس چه کلمه‌ای زیباتر از باوان برای توصیف احساسمان نسبت به کودکانمان؟ مخصوصا وقتی در حال انجام دادن فعالیتی برای کودکان و خانواده‌ها هستیم.

حال شاید برایتان سوال پیش بیاید ما چه می‌کنیم؟

باوان قرار است محلی باشد برای پدر و مادرها و کودکانشان. محلی برای یادگیری، کسب مهارت، رشد و توسعه و در نهایت تجربه‌ی زندگی بهتر. ما در باوان تلاش می‌کنیم تا با توانمندسازی خانواده‌ها و آموزش به آن‌ها، در رشد و توسعه‌ی مهارت‌های کودک و والدین گامی موثر برداریم.

به همین دلیل تلاش کرده‌ایم تا با ارائه‌ی محتواها و دوره‌های مختلف، به این هدف نزدیک و نزدیک‌تر شویم. امیدواریم بتوانیم با همراهی شما، باوان را به خانه‌ای تبدیل کنیم که تمام خانواده‌ها، در هر کجای ایران، بتوانند به آن سر بزنند و از آن استفاده کنند.

فعلا آجر‌های اولیه‌ی این خانه را روی هم گذاشته‌ایم و امیدواریم به خانه‌ای زیبا و بزرگ تبدیل شود، خانه‌ای که بتواند حسی همچون خانه‌ی پدری‌تان در شما برانگیزد…

اعضای تیم باوان

آجرهای اولیه‌ی این خانه توسط ما چهار نفر گذاشته شد. آن هم با یک هدف و دغدغه‌ی مشترک : شاید آینده‌ای روشن‌تر برای ایران

برای ساختن این خانه از کمک خیلی‌ها استفاده کرده‌ایم و میکنیم که در ادامه می‌توانید با آن‌ها آشنا شوید:

اگر فکر می‌کنید می‌توانید در ساخت این خانه به ما کمک کنید، بسیار خوشحال می‌شویم تا شما را در کنارمان ببینیم 😊

فهرست